نیازآتی | درج آگهی | ثبت آگهی تبلیغاتی | نیازمندی و تبلیغات اینترنتی
نیازآتی | درج آگهی | ثبت آگهی تبلیغاتی | نیازمندی و تبلیغات اینترنتی
درمان ریزش موی سکه ای یا کچلی سکه ای – استان تهران

توضیحات آگهی

متخصص پوست و مو – درمان ریزش موی سکه ای

ریزش موی سکه ای سومین رتبه ریزش مو را در میان انواع ریزش مو به خود اختصاص می دهد و طبق آمار پزشکی احتمال ابتلای یک انسان در طول زندگی به ریزش مو سکه ای دو درصد است یا به عبارت دیگر از هر 100 نفر 2 نفر به این نوع ریزش مو مبتلا میشوند.
تحقیقات نشان می دهد که ریزش موی سکه ای یک بیماری خود ایمنی است، اما در آن سیستم ایمنی به جای استخوانها و مفاصل به ریشه موها حمله میکند و در برخی موارد نیز افرادی که غدد تیروئیدی به خوبی کار نمیکنند و یا دیابتی هستند، در معرض این بیماری قرار دارند.
این واکنش سیستم ایمنی در برابر موها موجب میشود تا مو از فاز رشد به یک فاز استراحت برود و ریزش پیدا کند. این ریزش مو میتواند به طریق و فرمهای مختلف باشد. مثلا در ناحیه ریش، سبیل، ابرو و یا در بخش حاشیه سر به صورت نواری و یا به صورت سکهای ایجاد شود.
در این بیماری التهاب در ریشه موها و عمق پوست ایجاد میشود و معمولا قابل رویت نبوده و اکثر مبتلایان علائمی مانند خارش و قرمزی پوست را مشاهده نمیکنند. مردان، زنان و کودکان در هر سنی ممکن است گرفتار ریزش سکه ای مو شوند. در این بیماری ریزش به شکل دایره یا بیضی و طاسی کامل در یک یا چند منطقه از سر رخ میدهد. در بعضی از افراد ممکن است تمام قسمتهای سر را درگیر کند.
ریزش موی سکه ای ممکن است به طور ناگهانی یا طی چند روز و در هر منطقهای از سر ایجاد شود. برخلاف سایر بیماریهای خود ایمنی که به عضو مورد حمله صدمه غیر قابل ترمیم وارد میشود و چنانچه درمان به موقع انجام شود مجددا موها روییده خواهد شد.
درمان پزشکی این بیماری در اکثر موارد با تزریق موضعی توسط پزشک با تجربه و با تکنیک صحیح، در مناطق طاس انجام میشود. این درمان برای اکثر افراد موثر است؛ به طوری که بعد از توقف ریزش موها و رویش مجدد رخ می دهد،
افراد مبتلا به ریزش سکه ای ممکن است پس از درمان در سالهای بعد مجددا درگیر این بیماری شوند. عواملی مانند استرس زیاد، تغذیه ناصحیح و قرار گرفتن در معرض آلودگیهای شیمیایی میتوانند موجب برگشت این بیماری شوند.

نکته مهم: باید توجه داشت که درمان ریزش موی سکه ای باید در اسرع وقت انجام شود و هرچه این درمان زودتر صورت گیرد، بهبود هم سریع تر رخ خواهد داد.

برچسب‌ها: