تابلو برق اضطراری تجهیزات مخصوص کلین روم

توضیحات آگهی

انتخاب بهترین روش برای سیستم الکتریکی مورد نیاز برای اتاق تمیز یا کلین روم می تواند با توجه به نیاز متغییر باشد. در ادامه مهمترین سیستم های الکتریکال مورد نیاز در انواع اتاق های تمیز معرفی گردیده است.

1- توزیع انرژی الکتریکی در اتاق تمیز:

سیستم های الکتریکی در اتاق تمیز به دو دسته 400 ولت سه فاز و 230 ولت تکفاز تقسیم می گردند. که سیستم های سه فاز جهت استفاده در HVAC و هواساز ها و برخی دستگاه ها مورد نیاز است. این انرژی توسط ترانسفورمرها تامین و با اتصال به تابلوی اصلی در اتاق تمیز توزیع می گردد.

2- روشنایی در اتاق تمیز :

طراحی روشنایی در اتاق تمیز بسته به کاربرد فضای قابل استفاده و روشنایی استاندارد آن فضا دارد. سطوح مرسوم روشنایی در اتاق تمیزها بر حسب FC-Foot Candles به صورت زیر است :

الف – فضای داخلی اتاق تمیز -65FC

ب- محیط های اداری 55FC

ج- انبارها، راه روها ، موتورخانه و اتاق برق 35FC

3- روشنایی جهت خروج اضطراری نیز مورد نیاز است، به جهت اینکه کارکانان بتوانند راه های فرار و خروج از اتاق تمیز را در شرایط اضطراری بیابند، که نیازمند روشنایی اضطراری نیز می باشد.

4- ژنراتور و UPS (منبع تغذیه بدون وقفه)

برخی از فرایندهای موجود در اتاق های تمیز نیازمند برق اضطراری جهت ادامه کار بدون وقفه هستند تا از خراب شدن محصول تولیدی و یا ایجاد مشکل در حین کار، هنگام قطعی برق جلوگیری کند و با استفاده از ژنراتورها و UPS ها می توان این مشکل را مرتفع نمود.
گروه رایمون با بهترین متخصصان و مهندسان بهترین خدمات الکتریکی مورد نیاز شما برای اجرای کلین روم هایتان را ارایه میکند.